pieczątki firmowe
pieczątki imienne
suchy stempel
kopifax logo
 
   
 
 
buttonPieczątki
 

buttonAutomaty standardowe
samotuszujące

buttonAutomaty kieszonkowe
samotuszujące

buttonPudełka kieszonkowe
metalowe

buttonPudełka kieszonkowe
plastikowe

buttonPieczątki nietypowe
i kołki

buttonDatowniki i numeratory
 

buttonSuche stemple
 

buttonPieczątki antybakteryjne
 

buttonPieczątki ekologiczne
 

buttonGumki (matryce)
stemplarskie

buttonPoduszki tuszujące do
stempli ręcznych

buttonPoduszki tuszujące do
automatów standard.

buttonTusz do stempli
i pieczątek

buttonKompletny katalog
do pobrania

space
kropkaWizytówki
linia
kropkaTechnologie
linia
kropkaTerminy realizacji
linia
kropkaAkcesoria
linia
kropkaCennik
linia
space
kropkaJak przygotować projekt
linia
 

Pieczątki firmowe, pieczątki imienne, suchy stempel

PIECZĄTKA
Jest to urządzenie mechaniczne, którego zadaniem jest pozostawienie na powierzchni, np. papierowej, określonego wzoru, tekstu, grafiki, daty, liczby, itp.. Pieczątki ze względu na obudowę dzielimy na samotuszujące, datowniki oraz specjalne. Matrycą w pieczątce jest guma stemplarska grawerowana techniką laserową, co pozwala na uzyskanie bardzo precyzyjnego odwzorowania projektów wykonanych techniką komputerową. Poduszka tuszująca znajdująca się wewnątrz automatu pozwala uzyskać odbicie jednym ruchem. Pieczątki mają zastosowanie praktycznie we wszystkich dziedzinach przemysłu, w biurach, bankach, urzędach, medycynie, itp. Pieczątka bardzo ułatwia nam życie, ponieważ nie musimy każdorazowo na dokumentach pisać ręcznie różnych danych, które są niezbędne. Ponadto pieczątka może posiadać cechy indywidualne, które służą jako dodatkowe zabezpieczenie i uwiarygodnienie dokumentów.

STEMPEL
Zasadnicza różnica pomiędzy stemplem a pieczątką jest taka, że stempel to dwa oddzielne elementy. Pierwszy to poduszka barwiąca, drugi to kołek z matrycą stemplarską. Użycie manualne tych dwóch elementów pozwala nam dopiero uzyskać odbicie na papierze lub innym podłożu. Odbicie uzyskujemy wykonując dwa ruchy.

PIECZĘĆ
Jest to znak własny, firmowy, okolicznościowy lub prawny, wytłoczony mechanicznie przy pomocy stempla z matrycą metalową lub z tworzywa, w podłożu takim jak papier, wosk, lak, itp. Pieczęć jest dowodem wiarygodności oraz nadaje moc prawną dokumentom. Jest to również doskonałe zabezpieczenie zamkniętego pisma.